Menu

Google Chrome 67 Yayımlandı - ebolax

Internet Explorer’ın yıllar süren liderliğini alıp, üstüne bir de bu liderliği açık ara önde götüren internet tarayıcısı Chrome’un 67 versiyonu yayınlandı.

Önceki sürümlere göre baya bir geliştirme içeren Chrome 67’nin, öne çıkan yenilikleri şu şekilde:

Windows ve Mac kullanıcıları için yayınlanan Google Chrome 67 sürümü, emoji kısayolları, AR/VR API desteği ve ikonlarla birlikte geliyor. Bir süre önce duyurulan ve internet temelli sanal gerçeklik uygulamalarının kullanımınıa olanak sağlayan WebXR Device API testlerinin, Chrome 67 ile birlikte çıkış yapacağı ve geliştiricilerin Daydream, Oculus Rift, HTC Vive ve Windows destekli VR donanımlar için uygulamalar yapılabileceği belirtildi.

Yeni eklenen Generic Sensor API ile birlikte, hazırladığımız internet sitelerinde, izin verilmesi durumunda telefonların ya da bilgisayarların ivmeölçer, jiroskop, yön algılayıcı ve hareket sensörlerini kullanabileceğiz.

Yeni gelen Web Authentication API ile, web sitelerine, doğrudan tarayıcının şifre yöneticisi ve Google Smart Lock gibi birleşik hizmetleri kullanarak giriş yapabileceğiz. Ayrıca bu geliştirme ile birlikte kullanıcı bilgilerinin daha güvenli bir şekilde saklanacağı da belirtildi.

Eklenen Emoji kısayolları ile artık sayfa içerisinde arama yaparken, arama çubuklarına sağ tıklamak suretiyle emojilere ulaşılabileceğini ve sayfa içerisinde emoji aratılabileceğini belirtildi.

Bunlarla beraber bazı tasarımsal değişiklikler (kapat, küçült buttonları daha iri hale getirilmiş gibisinden) ve 34 güvenlik güncellemesi de bonus olarak geliyor.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!