Menu

Kyrie Irving Boston Celtics’e, Isaiah Thomas Cleveland Calaviers’a! - ebolax

NBA’in beklenen son büyük takası (trade) gerçekleşti ve Cleveland Cavaliers’ın süper yıldızı Kyrie Irving, Boston Celtics takımına geçti.

25 yaşındaki Kyrie Irving, birkaç hafta önce “LeBron James’in gölgesi altında kalmak istemediğini” belirtmiş ve takasını istemişti. O günden bugüne kadar hangi takıma gideceği merak konusuydu ve nihayet Boston Celtics takımına giderek LeBron’un gölgesinden kurtuldu (?).

Cleveland Cavaliers, Kyrie Irving karşılığında Isaiah Thomas, Jae Crowder, Ante Zizic ve Brooklyn Nets’ten gelen 2018 ilk tur draft hakkını elde etti.

Şahsen iki takım ve oyuncular için de iyi bir takas olmuş diye düşünenlerdenim;

– Kyrie Irving, 1 numaralı oyuncu olabileceği ve playoff iddiası olan Boston Celtics’e gitti.
– Isaiah Thomas, her ne kadar LeBron’un gölgesi altında kalacak olsa da şampiyonluğu yaşayabileceği bir takıma gitti.
– Jae Crowder ve Ante Zizic zaten göbek atıyordur şu anda.
– LeBron için Jeff Green ile beraber Jae Crowder iyi bir backup ikilisi olacak, biri formsuzsa diğeri tamamlayarak LeBron’u dinlendirebilirler.
– Bu takasta en zararlı olarak Boston Celtics görülebilir ama NBA takımlarının bir spor klübü olduğu kadar şirket de olduklarını unutmamak lazım. Isaiah Thomas ne kadar yetenekli olursa olsun boy dezavantajı nedeniyle asla kitleler için bir idol olamayacak. Kyrie Irving ise zaten bir idol ve forma satışlarında 3. sırada yer alan bir oyuncu. Sonuç olarak Kyrie Irving, basketbol adına bir kazanım olduğundan çok PR konusunda bir zamanım Boston için.

17 Ekim tarihinde sezonun açılış maçı olan Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics maçı da kaçırılmayacak bir maç haline geldi şu durumda :)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Bir Yorum)

  1. Atilla Atilla dedi ki:

    Cavs yüzüğe, Celtics paraya gitmiş :)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!