Menu

Vodafone Freezone 5’te 5 Oyun Paketini Duyurdu. - attilan

Vodafone Freezone bugün düzenlediği basın toplantısıyla oyunculara özel 5’te 5 oyun paketinin tanıtımını yaptı. BAU e-spor takımı SuperMassive’in de bulunduğu toplantıya katılım yoğundu.

Açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye icra kurulu başkan yardımcısı Engin Aksoy, dijital sporlara dünyada artan ilgiye dikkat çekti ve youtube’ta en çok izlenen videolar arasında oyun videolarının 2. sırada olduğunu ifade etti. (Kedi videolarını youtube tahtından indirmenin pek mümkün olmadığını düşünürsek bu önemli bir istatistik).
Vodafone’un Türkiye’de futbol ve maraton sporlarına olan desteklerinin yanısıra dijital sporlara da desteklerinin artarak devam edeceğini ifade eden Engin Aksoy, bu alanda 5 yıl içerisinde 30 milyon TL gibi bir kaynağın ayrılacağının müjdesini de verdi.

Tanıtımda görev alan dijital sporların sevilen yüzü Kaan Kural yeni neslin dijital çağa doğduğunu, internet ile birlikte fiziksel sınırların ortadan kalkmasıyla sadece oyun oynanan değil oyunlarla ilgili herşeyin takip edildiği bir “oyun ekosistemi” oluştuğunu söyledi.
LoL gibi populer bir başka m.o.b.a. olan D.O.T.A. nın dünya finalinin 400 milyon izleyiciye ulaştığı örneğini veren Kaan Kural, Şampiyonlar ligi, NBA, Formula1 gibi global çaptaki sporların yanına artık dijital sporların da eklendiğinin altını çizdi.
Bilgisayar oyunları çocuklara zarar veriyor mu, şiddete hatta intihara sevk ediyor mu? şeklinde gelen bir soruya ilginç bir örnekle cevap veren Kaan Kural şunları söyledi;
“Köpekbalıkları en korkulan canlılar arasında ama 1 yılda en fazla 2-3 köpekbalığı saldırısı kaynaklı ölüm gerçekleşiyor, eşeklerin sebep olduğu ölümler ise köpekbalıklarından 125 kat daha fazla. Benzer şekilde çocuklar ve gençleri şiddete yönelten çok daha ciddi çevresel etkenler var. Bilgisayar oyunlarının şiddeti körüklediği yönünde ciddi veriler olmadığı gibi bilakis sorunlu çocukları rehabilite etme yönünde önemli faydalar sağladığını gösteren araştırmalar var”.

Kaan Kural’ın ardından BAU SuperMassive takımı kurucu ortağı Hakan Baş söz aldı ve Vodafone ile olan vizyon uyumuna dikkat çekerek destekleri için teşekkür etti.

Toplantı meşhur Gepetto usta ve Pinokyo hikayesine göndermeler barındıran reklam filminin gösterimiyle devam etti. Riven karakterini canlandıran oyuncu Didem Soydan ve BAU SuperMassive eSports’un oyuncusu Koray “Naru” Bıçak’ın rol aldığı reklam filmi youtube’ta 1 haftada 2.8 milyon gibi hatrı sayılır bir izlenme sayısına ulaşmış.

Toplantının konusu olan Vodafone 5’te 5 oyun paketinde kotadan yemeyen youtube, hepsiburada.com’dan oyuncu ekipmanlarında geçerli %25’e varan indirim, BAU SuperMassive takımıyla maç ve coaching yapmak gibi oyunseverlerin ilgisini çekecek bir dizi güzellik mevcut. Kampanyayla ilgili ayrıca http://www.vadibenim.com/ sitesinden detaylı bilgi alabilir ve #vadibenim hashtag’inden konuya dahil olabilirsiniz.

BAU SuperMassive ısınırken.

Koridoru tutmuşlar.

attilan
Eski toprak, bilim kurgu ile siyah beyaz tv'ler ve çizgi roman kitaplarıyla tanışmış, teknoloji ve kişisel bilgisayarların evlerimize girdiği ilk zamanlara şahit olmuş kendini şanslı sayan biri. Duayen sokak basketbolcusu. En önemli özelliği starcraft'ın strateji diğerlerininse oyun olduğuna inanmasıdır, oradan kazanmaktadır.

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!