Menu

Google Chrome 59 Yayımlandı - ebolax

Artık dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı (browser) olan Google Chrome’un 59. sürümü yayımlandı. Özellikle performans artışına önem veren Chrome 59, birçok yenilikle beraber geliyor.

Materyal Tasarım tarzı ile hazırlanan Chrome 59, hız geliştirmeleri başta olmak üzere şu yeniliklere yer vermiş:

Performans artışı, özellikle yoğun olarak Javascript kullanan web sayfalarında net bir şekilde hissedilebilecek. de bu his yoğun şekilde JavaScript kullanan sayfalarda daha fazla öne çıkacak. V8 JavaScript Motoru sayesinde gelen bu performans artışı Chrome’un elini daha da güçlendirecek gibi duruyor. Bu performans artışının mobil cihazlara da yansıdığını belirtelim.

Materyal Tasarım (Meterial Design) tarzı ile hazırlanan Ayarlar (Settings) sayfası gayet şık olmuş. Bunun dışında Chrome artık MacOS işletim sisteminin bildirim özelliğini de kullanabiliyor.

Image Capture API ile görüntü alırken kamera ayarlarının tamamına erişim sağlanabiliyor ve son olarak artık ekran, klavye, fare ve kullanıcı arayüzüne sahip olmayan otomatikleştirilmiş ortamlara da destek sağlanıyor.

https://www.google.com/chrome/

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3093 posts
  • 122 comments
  • 900 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!