Menu

Adidas, Tabanını 3D Yazıcı ile Ürettiği Futurecraft 4D Ayakkabısını Tanıttı (video) - ebolax

Birkaç yıl sonra hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelecek olan 3D yazıcı (3D Printer) ürünlerinden bir süredir ses çıkmıyordu ama spor ayakkabı firması Adidas, bu sessizliği bozdu.

3D yazıcı ile üretilen bir orta tabana sahip yeni ayakkabısını tanıtan Adidas, bu ürünün seri üretime çok yakın olduğunu açıkladı.

Futurecraft 4D ismine sahip olan ayakkabı, Carbon’un “Digital Light Synthesis” işlemini kullanan ilk ayakkabı olacak. Adidas, sıvıları ışık patlamalarına maruz bırakarak 3D cisimler üretmeye dayalı olan bu teknoloji ile “tamamen farklı bir üretim ölçeğinde” çalışabileceklerini belirtiyor.

Kendi evimizde, kendi tasarladığımız ürünleri kullanacağımız günler ne zaman gelecek bakalım.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 122 comments
  • 893 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!