Menu

WordPress 4.7.1 – Güvenlik ve Bakım Güncellemesi Yayımlandı - ebolax

Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan PHP tabanlı WordPress için, son çıkan 4.7 versiyonunun güvenlik açıklarını ve hatalarını gideren 4.7.1 güncellemesi yayımlandı.

WordPress 4.7’de bulunan 61 adet hatanın giderilmiş olduğu WordPress 4.7.1 güncellemesi, 8 adet önemli güvenlik güncellemesi de yapmış durumda yani en kısa zamanda sisteminizi güncellemenizde fayda var.

En önemli güncelleme olarak geçtiğimiz ay ortaya çıkan PHPMailer açığının giderilmesi söylenebilir. PHPMailer’da bulunan bu açık, web sunucularında yer alan mail fonksiyonlarına uzaktan erişilebilmesini sağlıyordu.

WordPress 4.7.1 güncellemesi hakkında daha detaylı bilgi için:
https://codex.wordpress.org/Version_4.7.1

WordPress’i indirmek için:
https://wordpress.org/download/

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!