Menu

Güney Kore Robot Konusunda Voltron’a Doğru İlerliyor! (video) - ebolax

Oh bebeğim! Güney Kore robot olayını abartmış ve filmlerde görmeye alıştığımız tarzda gayet büyük bir robot geliştirmişler.

4 Metre uzunluğunda ve 1.5 ton ağırlığa sahip olan “METHOD 1” ismindeki robot, iki ayağının üzerinde gayet dengeli bir biçimde hareket edebiliyor.

Güney Koreli Hankook Mirae Technology şirketi tarafından geliştirilen METHOD 1’in yapımını 2014 yılında başlanmış ve geliştirilmesi için şimdiye kadar 200 milyon dolar harcanmış durumda. Robotun tasarımı için; Transformers, Terminatör, Robocop gibi karakterlerin tasarımlarında bulunan Vitaly Bulgarov ile beraber çalışılmış.

Göğüs kısmındaki boşlukta bulunan kişi tarafından yönetilen METHOD 1’in en büyük problemi; aşırı güç tüketimi olarak açıklandı. Bu sebeple güç ünitesine yakın olmak durumunda olan robot, güç konusundaki geliştirmeler tamamlandıktan sonra insanların çalışması için güvensiz olan alanlarda çalışacak.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 122 comments
  • 893 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!