Menu

Google Chrome 55 Yayımlandı - ebolax

Google’ın başarılı internet tarayıcısı Chrome, 55. versiyonuna ulaştı. Artık özellikle Adobe Flash içeriklerine karşı duruşu ile Chrome 55, Chrome’un önemli versiyonlarından biri olacak gibi görünüyor.

Google’ın Mayıs ayında yaptığı duyuruyla beraber; ilerleyen dönemde Flash’ı geride bırakarak onun yerine HTML5’i standart haline getirme kararı, Chrome 55 ile yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor. Google Chrome, 55 sürümü ile; bir site yalnızca Flash tabanlı olmadığı ya da web üzerindeki en çok ziyaret edilen 10 siteden biri olmadığı müddetçe HTML5’i varsayılan olarak zorluyor.

Bunun yanısıra Chrome 55 ile beraber metin bloklarının ve satırların görünümüne yardım eden CSS otomatik tireleme özelliği de geliyor.

Her zamanki gibi çeşitli bug’ların giderildiği ve performans iyileştirilmelerinin yapılmış olduğu Google Chrome 55’i yüklemek için:

https://www.google.com/chrome/

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!