Menu

Nintendo NES Classic Edition, Çıktığı Gün Tükendi! - ebolax

Nintendo’nun 1983 yılında piyasaya sürdüğü ve oyun konsolu kavramının ilk parçası diyebileceğimiz Nintendo Entertainment System (NES – Family Computer – Famicom), küçültülmüş olarak 11 Kasım 2016 tarihinde tekrar piyasaya sürüldü sürülmesine ama şu anda satın alabileceğiniz bir tedarikçi kalmamış durumda.

Nintendo Entertainment System: NES Classic Edition ismiyle, yanında 30 oyunla beraber piyasaya tekrar sürülen mini konsol, kısa sürede Amazon, BestBuy gibi birçok satış platformunda tükendi. Amazon’un açıklamasına göre cihaz, önümüzdeki hafta çok sınırlı miktarda tekrar satışa sunulacak ama kullanıcılar az sayıda stok tutulmasından çok şikayetçi olmuşlar.

Nintendo’nun böyle bir durumu önceden tahmin etmesi lazımdı aslında. NES konsolu Türkiye’de çok popüler olmayabilir ama zamanında Avrupa’da ve Amerika’da ortalığı kasıp kavurmuş olan bir konsol. Öyle ki; tüm dünyada 62 milyon adet satılmış olan bir konsoldan bahsediyoruz. Şimdi sen bu konsolu yeniden piyasaya sürüp, 60 dolar gibi mis gibi bir fiyattan satınca kapış kapış alınacağını nasıl düşünemiyorsun?

Tabi ki konsol piyasada bulunamadığı için kara borsa devreye girdi ve şu anda piyasada 60 doların çok üzerinde fiyatlarla satışı yapılıyor.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 122 comments
  • 893 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!