Menu

Google Chrome 54 Yayımlandı - ebolax

Çıktığı günden beri ana tarayıcım olarak kullandığım ve her geçen gün daha da yaygınlaşan internet tarayıcısı Google Chrome’un 54. versiyonu yayımlandı.

Geliştiriciler için güzel yeniliklerle gelen Google Chrome 54’ün yenilikleri şöyle;

Özel HTML etiketleri yaratabilme;

Chrome 54 artık Custom Elements V1 özelliğini destekliyor ve bu sayede özel HTML etiketleri kullanılabiliyor. Bu özellik daha önceden Chrome’da yer alıyordu; fakat altyapısal olarak tamamlanmış halde değildi.

BroadcastChannel desteği; 

Bu özellik temel olarak tarayıcı sekmelerinin ve pencerelerinin birbirleri ile daha rahat iletişim kurmasını sağlıyor. Aynı URL tabanlı sekme ve pencereler, BroadcastChannel sayesinde iletişime geçerek senkronize olabiliyorlar. Bu da geliştiricileri, siteleri farklı sekme ve sayfalarda senkronize edebilmek için karmaşık JavaScript kodları hazırlamaktan kurtarıyor.

Android için Element.requestFullScreen() komutu;

Chrone 54 ile birlikte tam ekran olarak çalışan uygulamalar, cihazınızı döndürdüğünüzde ve dikey ekrandan geniş ekran moduna geçtiğinizde otomatik olarak kendilerini yeniden boyutlandırıyorlar.

Bunların dışında yine her zamanki gibi çeşitli hataların giderilmiş olduğu, daha güvenilir bir Chrome var elimizde.

https://www.google.com/intl/tr/chrome/browser/desktop/

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!