Menu

Twitter’dan Karakter Kısıtlamasını Rahatlatacak Uygulama - ebolax

Bilindiği üzere Twitter platformunun en büyük sıkıntısı; karakter sayısının sınırlı olması. Özellikle resimlerle, videolarla ve linklerle falan desteklediğiniz tweet’lerinizde karakter sayısının sınırlı olması, bazen anlatmak istediğiniz şeyi tam olarak istediğiniz gibi anlatamamanıza sebep oluyor.

İşte bu durumu değerlendiren Twitter yönetimi güzel bir karar almış. 19 Eylül 2016 tarihinden itibaren Twitter’da resimler, anketler, Vine’lar ve benzeri bağlantılar 140 karakter sınırına dahil etmeyecek. Aynı şekilde, alıntı yapılan tweet’ler de karakter sayımına katılmayacak.

Kesin olmayan bir bilgiye göre mention’ladığınız kullanıcı adları da karakter sınırının içerisinde yer almayacak. Özellikle uzun bir kullanıcı adına sahip kişileri veya 4-5 kişiyi birden mention’ladığınızda yine karakter sayısı sınırı sıkıntılara sebep olabiliyor.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!