Menu

WordPress 4.6 Pepper Yayımlandı - ebolax

Hastası olduğumuz ve şahsen her türlü kullandığım WordPress için, kod adı Pepper olan 4.6 güncellemesi yayımlandı. Nedense her zaman yaptığı gibi otomatik olarak güncellenmeyen WordPress, bütün web sitelerimi tek tek elle güncellememe sebep oldu.

WordPress 4.6 ile gelen yenilikler şöyle;

Kolaylaştırılmış Güncellemeler

Bu özellik ile artık tüm güncellemeleri sayfa değiştirmeden tek tıkla halledebileceğiz.

Varsayılan Fontlar

Yönetim panelinde kullanılan “Open Sans” fontu, varsayılan (Arial, Helvetica gibi bütün PC’lerde bulunan) fontlarla değiştirilmiş ve böylece yönetim tarafının font yükleme zamanından kazanması sağlanmış.

Satır İçi Link Kontrolü

Artık içeriklere eklediğimiz linklerin anlık kontrolü yapılıyor ve eğer kırık bir link eklenmişse WordPress bunu bize kırmızı bir uyarı ile gösteriyor.

Tabi ki bu yeni özelliklerin yanında birçok performans geliştirmesi ve hata giderimi sunan WordPress 4.6, tadından yenmemeye devam ediyor.

WordPress 4.6 “Pepper”

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!