Menu

Pokemon Ararken Ceset Buldu! - ebolax

Pokemon Go resmen oyun dünyasına bomba gibi bir giriş yaptı. Ben şahsen oynamıyorum ama oyunla (genel olarak oyun) ilgili nereye baksam bir sürü insanın Pokemon Go ile ilgili yazdığı bir şeylere denk geliyorum.

Mobil olarak oynadığınız Pokemon Go’da gerçekten evin dışına çıkıp gerçek dünyada Pokemon karakterlerini, cep telefonunuzun kamerası ile bulup yakalamanız gerekiyor. Oyun daha Türkiye’de çıkışını yapmadığı halde olaylar bu şekilde ise Türkiye çıkışını yaptıktan sonra internetten biraz uzak durmakta fayda var diye düşünüyorum :)

Neyse konumuza gelelim; Amerika Birleşik Devletleri’nin Wyoming eyaleti’nde bulunan Riverton şehrinde yaşayan 19 yaşındaki Shayla Wiggins isminde bir genç kız, Pokemon Go oyununda karakter yakalamak için araştırma yaparken bir ceset buldu!

shayla-wiggins

KCWY News 13’ün haberine göre en sevdiği karakterin peşinde koşan genç kız, Big Wind Nehri kıyısında yürürken suda bir şey gördü ve bunu yakından inceleyince bir ceset olduğunu anlayan kız hemen polisi aradı. Tabi ki böyle yazıldığı gibi sakin sakin yapmadı olayı, kızcağızın açıklaması şöyle; “Çok kötü ağlayıp titriyordum çünkü çok korkunç bir durumdu!“.

Büyük ihtimalle normal bir boğulma vakası diye adlandırılan olayda cesedin, kesin ölüm nedeni ve kimliğinin belirlenmesi için soruşturma sürüyor.

Bu arada oyunun resmen piyasaya çıktığı ABD ve Avustralya’da polis, Pokemon yakalamak için izinsiz olarak özel mülklere girilmemesi ve karşıdan karşıya geçerken telefona değil yola bakılması şeklinde uyarılar yayınlamış durumda.

Türkiye’de henüz resmi çıkışını yapmamış olan Pokemon Go, bazı yamalı APK sürümleri sayesinde ülkemizde de oynanabiliyor.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!