Menu

ASUS’un Akıllı Robotu Zenbo, Yetenekleri İle Şaşırtıyor! (video) - ebolax

ASUS tarafından geliştirilen ev robotu ASUS Zenbo, Computex 2016 etkinliğinde tanıtıldı.

Son Star Wars filminin sevimli robotu BB8’in gerçek dünya versiyonu olarak tanıtılan Zenbo, bence Fantastic Four (Fantastik Dörtlü) çizgi romanlarındaki, kahramanlarımızın yardımcısı olan H.E.R.B.I.E. robotuna çok benziyor. Walla Zenbo’yu görür görmez HERBIE aklıma geldi benim :)

fantastic-four-herbie

Asus Başkanı Jonney Shih tarafından tanıtılan akıllı ev yöneticisi, güvenlik görevlisi, hands-free mutfak görevlisi ya da aile fotoğrafçısı olabilen ASUS Zenbo, yayınlanan tanıtım videosundakinin yarısı kadar bile yetenekli olsa yeter diyorum ben.

Kaydedilen etkinlikleri ve notları istediğiniz zaman hatırlatabilen Zenbo, istendiği zaman peşinize takılıp sizi takip edebiliyor. Evdeki diğer akıllı cihazlara da bağlanabilen robotun fiyatı 599 dolar olarak belirlenmiş.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!