Menu

Google, Flash Reklamları Tamamen Kaldıracak! - ebolax

Yani Adobe bile Flash’ın arkasında durmadıktan sonra yapacak bir şey yok tabi bu saatten sonra. Şahsen çok sevdiğim bir program olan Flash’ın, bu gidişte 2018’i görebileceğini pek sanmıyorum.

HTML5’e en çok destek veren firmalardan biri olan Google, YouTube’u varsayılan olarak HTML5’e geçirdikten sonra şimdi de Google Adwords sistemindeki reklamlardan, Flash’ı tamamen kaldıracağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Flash tabanlı reklamlar, 2 Ocak 2017’ye kadar tamamen kaldırılmış olacak ve bu tarihten sonra sistem flash reklamları kabul etmeyecek.

Yapılan açıklamaya göre; Google Display Network ve DoubleClick Digital Marketing tamamen HMTL5 platformuna geçiş işlemini 30 Haziran 2016 tarihinde başlatacak. Bu tarihten itibaren sisteme yeni bir Flash reklam yüklenemeyecek ve reklam verenler, reklamlarını HTML5’e uygun hale getirmek için 6 ay süreye sahip olacaklar. 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren de Flash tabanlı reklamlar, Google Display Network veya DoubleClick üzerinde çalışmayacak.

Google, HTML5’e geçiş için yardımcı olmak adına şu sayfayı paylaştı:
https://support.google.com/adwords/answer/6249073

Flash’dan HTML5’e geçişin, özellikle reklam banner’ları gibi basit projelerde çok kolaylaştığını düşünürsek, bu geçişin pek sancılı olmayacağını söyleyebiliriz. Bu arada Adobe firması da Adobe Flash’ın ismini Adobe Animate CC yaparak programı HTML5 odaklı hale getirdi.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!