Menu

Star Wars: The Force Awakens, Avatar’ın Rekorunu Geçti! - ebolax

Yaani “ya ne olacağıdı?” demek gerekiyor bu durumda :)

Beklendiği üzere Star Wars: The Force Awakens (Güç Uyanıyor), 2009 yapımı Avatar‘ı geçerek, Kuzey Amerika’da tüm zamanların en büyük gişe hasılatı rekorunun sahibi oldu.

Avatar’ın 760.5 milyon dolarlık hasılatını ancak Star Wars gibi çok beklenen bir film geçebilirdi zaten çünkü 760 milyon dolar (yalnız Kuzey Amerika’da) öyle böyle bir hasılat değil bir film için. Öyle ki bugüne kadar sadece Avatar ve Star Wars: The Force Awakens gişede 700 milyon doları geçebilmiş durumda.

Star Wars: The Force Awakens, şimdi de gözünü Avatar’ın 2.78 milyar dolarlık dünya çapı gişe hasılatına dikmiş durumda. Şu an için daha 1.54 milyar dolar sınırında ama film henüz Çin’de vizyona girmedi. The Force Awakens’ın, Titanic’in 2.19 milyar dolarlık rekorunu geride bırakacağı ama Avatar’ın dünya geneli rekorunu geçemeyeceği düşünülüyor.

Bütün bu hasılatın yalnızca 20 gün içerisinde gerçekleştiğini düşünürsek, The Force Awakens’ın daha bir çok bomba patlatabileceğini de söyleyebiliriz.

 

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 123 comments
  • 893 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!