Menu

Mozilla Firefox’dan Anında Mesajlaşma Sürprizi! - ebolax

İlk çıktığı dönem delicesine kullandığım ama sonra Google Chrome’un büyüsüne kapılıp bıraktığım, popüler internet tarayıcısı Mozilla Firefox’un 41 numaralı sürümü, anında mesajlaşma uygulaması ile beraber geldi. Geçtiğimiz sene duyurulan görüntülü arama teknolojisi Firefox Hello, artık anlık mesajlaşmaya imkan verecek.

Mozilla; “İş ortağımız Telefónica ile birlikte geliştirilen Firefox Hello Beta, doğrudan tarayıcıya entegre edilmiş bir iletişim sistemi. Firefox Hello Beta artık Firefox’un Windows, Mac ve Linux sürümlerinde görüntülü görüşme yaparken mesaj gönderip almanıza da olanak veriyor” açıklaması ile Firefox Hello’yu tanıttı.

firefox-hello-ui

Yeni özelliği kullanabilmek için araç çubuğundaki gülen yüz ifadesine tıklamanız yeterli oluyor. Servisten yararlanmak için yeni bir Hello kullanıcı hesabı açmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz mesajlaşmak istediğiniz kişilerle sadece bir bağlantı paylaşarak anonim bir sohbet oturumu başlatabilirsiniz.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!