Menu

LEGOLAND İstanbul Açıldı! - ebolax

Way arkadaş! Benim çocukluk veya gençlik dönemimde olsaydı çok büyük haberdi bu ama şimdi biraz tırt kaçıyor tabi :) 

LEGOLAND Türkiye ayağı olan ve İstanbulda kurulan LEGOLAND Discovery Center, dün açılışını yaptı. Her çocuğun evinde en sevdiği oyuncakları arasında bulunan LEGO parçaları, artık Forum İstanbul AVM’de yeni bir eğlence merkezi oldu.

Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND Discovery Centre’ı, 30 Temmuz’da İstanbul’da açıldı. Açılışta, Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Tursab Başkanı Başaran Ulusoy, Merlin Entertainment’ın yeni açılışlardan sorumlu yöneticisi Craig Dunkerley ve LEGOLAND Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner hazır bulundular.

Açılan merkezin simgesi olan ve Forum İstanbul’un girişine konulan LEGO parçalarından yapılmış 6 metrelik dev zürafa (Zarife) ziyaretlileri karşılarken, (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar rüya gibi bir dünya ile tanışmanın mutluluğunu yaşadılar.

legoland-zurafa

30 Temmuz’da Forum İstanbul AVM’de açılan LEGOLAND Discovery Centre, LEGO hayranları için muhteşem fırsatlar sunuyor. 3.000 m²’lik bir alana yayılan LEGOLAND Discovery Centre İstanbul, sunduğu eğlenceli ve öğretici etkinliklerle 3-10 yaş arası çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturuyor. Açılışın ilk günü (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar diğer çocuklarla birlikte büyülü bir dünyanın parçası olmanın mutluğunu yaşadılar.

Başaran Ulusoy, “LEGOLAND Discovery Centre’ın Türkiye’ye gelmesi Türk turizmi için son derece önemli. Bu tarz merkezler yurtdışından ülkemizi ziyaret eden turistler açısından büyük önem taşıyor ve gelen turist sayısını arttırıyor” şeklinde konuştu.

LEGOLAND Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner şunları söyledi: “Bu eğlenceli maceraya ilk girişlerinde ziyaretçilerimiz 2 milyon LEGO parçasıyla dolu bir dünyayla karşılaşacaklar. Ayrıca ziyaretçiler 4D sinema ile yepyeni bir deneyim yaşayacaklar. LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’da Master Model Builder’dan LEGO sırlarını öğrenebilir, MINILAND’de İstanbul ve dünyadan sembol yapıtları görebilir ve çok daha fazlasını deneyimleyebilirsiniz.”

Legoland Discovery Centre İstanbul'un sembolik temel atma töreni gerçekleştirildi. Forum İstanbul'da gerçekleştirilen törene, Multi Turkey ve Legoland yetkililerinin yanı sıra çok sayıda çocuk ve davetli katıldı. (Onur Çoban - Anadolu Ajansı)

Legoland Discovery Centre İstanbul’un sembolik temel atma töreni gerçekleştirildi. Forum İstanbul’da gerçekleştirilen törene, Multi Turkey ve Legoland yetkililerinin yanı sıra çok sayıda çocuk ve davetli katıldı. (Onur Çoban – Anadolu Ajansı)

Legoland Discovery Centre İstanbul’un sembolik temel atma töreni gerçekleştirildi. Forum İstanbul’da gerçekleştirilen törene, Multi Turkey ve Legoland yetkililerinin yanı sıra çok sayıda çocuk ve davetli katıldı. (Onur Çoban – Anadolu Ajansı)

LEGOLAND Discovery Centre’da anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenebilmesi için her şeyin düşünüldüğü bir merkez olarak hizmete girdi. Suner, “Istanbul, çok sayıda uluslararası şirketin bir arada bulunduğu bir kesişim noktası haline geldi. Biz de Türkiye ve Doğu Avrupa’da eğlence sektörünün merkezinde bulunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bizim öncelikli amacımız, ziyaretçilerimize dev bir LEGO kutusuna atlamış hissini yaşatmak. LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’un, anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenerek unutulmaz anılar elde edecekleri bir yer olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Tüm LEGOLAND Discovery Centre’larda, bulunduğu bölgeye özel olarak inşa edilen MINILAND’de, İstanbul’un simgesi haline gelmiş yapılar, minyatür olarak yapılacak. İstanbul’un listesinde Aya Sofya, Boğaziçi Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı Bab-üs Selam Kapısı, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Theodius Dikilitaşı, Dolmabahçe Saat Kulesi ve Yerebatan Sarnıcı yer alıyor. Oylamalar 6 Nisan 2015 tarihine kadar devam edecek.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!