Menu

30 Haziran’da Saatler, 1 Saniye Geri Alınacak - ebolax

Haaah hadi bakalım, “Dünya, Güneş’e 1 cm daha yakın olsa neler neler olurdu” diye atıp tutanlar için geliyor! Bu arada cevap veriyorum önemli bir şey olmazdı ki zaten yaklaşıyor Dünya Güneş’e :)

International Earth Rotation and Reference Systems (IERS), yani dünyanın dönüşünü ve Güneş Sistemi etrafındaki rotasını hesaplayan uluslarası kuruluş, yaptığı açıklama ile 30 Haziran tarihinde, tüm dünyadaki saatlerin bir saniye geri alınacağını duyurdu.

Saatlerdeki değişikliğin sebebi olarak Dünya’nın Güneş etrafındaki dönüşünün yavaşlamasını sebep gösteren yetkililer, 1972’den beri 25 defa 1 saniyelik geri alınma yapıldığını belirttiler.

Bunlar, bakıldığı zaman çok önemli değişimler olarak görünmeyebilir ama ilerleyen zamanlar için önemli sonuçlara sebep olabilecek değişimler. Şimdi diyeceksin “yazının girişinde başka konuşuyordun pis dönek!” diye ama ben Dünya’nın 1 cm daha yakın veya uzak olmasının şu an için bir şey farkettirmeyeceğini ve gelecek için de yalnızca bir olasılığın bulunduğunu ve çok büyük ihtimalle geleceği de etkilemeyeceğinden bahsediyordum ;)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!