Menu

Clicker Heroes İnceleme - Vvender

Click, click, click!!! 

Cloudstone oyunuyla tanıdığımız Playsaurus’un yeni indie oyunu Clicker Heroes ile görücüye çıktı. Steamden oynayabileceğiniz Clicker Heroes F2P oyunlar arasında şimdiden zirveye yerleşmeyi başardı. Bunun en büyük nedenlerinden biri de oyunun browser tabanlı olması ve indirip oynamaya başlamanın (isterseniz oyunun sitesinden indirmeden de oynayabiliyorsunuz) bir iki dakikadan fazla sürmemesi. Kısacası Clicker Heroes basit arayüzü, kolay oynanabilirliği ve sahip olduğu şirin karakter dizaynlarıyla her yaştan oyuncuya hitap etmekte. Özellikle sürekli vakit ayırmanız gerekmediği için  sıkıldığınızda (ofis ortamında!) zaman öldürmek için bire bir.

Oyun içerisinde bulunan yardımcıların bulunduğu ana tablo, karakterimizin istatistiklerini ve tabi ki achievment tablosunu hızlıca kurcaladıktan sonra geriye bir tek oyunu oynamak kalıyor.

Peki nasıl? Oyuna birinci seviyedeki yaratık adacığında başlıyoruz (ekranın üst kısmıda bölümün seviyesi gösteriliyor) ve oradaki yaratıklardan on tane öldürdükten sonra bir sonraki seviyeye geçmeye hak kazanıyoruz. İlerlediğimiz her beş seviyede bir boss çıkıyor karşımıza.Bu arkadaşların canları diğer canavarlara göre oldukça yüksek ve tabi ki düşürdükleri altın da aynı oranda yüksek oluyor. O yüzden bu arkadaşları tekrar tekrar öldürüp altına doymayı boynumuzun borcu biliyoruz. Peki bu altınlarla ne yapıyoruz? Altınlarla kendimize yardımcı tutuyoruz ve onlara seviye atlatarak yeni yetenekler kazanıyoruz. Kazandığımız bu yetenekler 10 dakika ile 8 saat arasında değişen bekleme sürelerine sahip. O yüzden kullanmadan önce iki kez düşünün derim. Bir sonraki seviyeye hemen geçmek zorunda değilsiniz. Biraz daha altın kazanıp sonraki seviyeleri daha rahat geçebilmek adına düşük seviyelerde zaman geçirmek bana daha mantıklı geldiği için ben o şekilde ilerledim.. Seviyeler arasında rahatça gezebilmemiz büyük bir artı. Bu sayede, yüksek seviyelere geldiğinizde yaratıklara yeterli hasarı veremediğimiz takdirde düşük seviyelere geri dönerken bir sorun yaşamıyoruz.

İstatistiklerin bulunduğu tabloda oyun içerisinde yaptığınız her şeyi görebildiğimiz oldukça detaylı bir liste çıkıyor karşımıza. Achievment sistemi sadece süs olarak durmaması ve tamamladıkça ufak bonuslar kazanıyor olmamamız da güzel bir detay olmuş. 

Bahsetmek istediğim ve benim oldukça hoşuma giden bir nokta da; kiraladığınız yardımcıları incelersek hepsinin ayrı birer hikayeye sahip olduğunu görecek olmamız. Üşenmeyip okumanızı tavsiye ediyorum (üşenmedim ve okudum). İçlerinden bazıları oldukça eğlenceli .Bunun yanında karakterlerin isimleri ve dizaynlarında da tanıdık simalarla karşı karşıya kalıyoruz.

Hiç değişmeyen, yaratıkların patlama sesi (ki şu anda 50.000’den fazla yaratık öldürmüşüm) ve bunun yanında sürekli tekrar eden oyun müziği bir süre sonra çin işkencesi haline geliyor. O yüzden oyunun seslerini kısarak oynamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Biraz ilerledikten sonra mouse’la klikleme kısmını da bırakıyoruz ve olayı parayla tuttuğumuz yardımcılar üzerinden devam ettiriyoruz. Onlar yaratıklarla savaşırken biz paracıkları toplayıp en efektif şekilde nasıl harcarız diye kafa patlatmaya başlıyoruz. CH oyuncuyu içine çekecek yeni bir mekanik eklenmediği için bir yerden sonra sıkıcı ve monoton bir hale geliyor. 

Son olarak tüm F2P oyunlarda bulunan mağaza kısmından bahsedelim ve notumuzu verelim. Mağazadan gerçek para karşılığı Ruby(yakut) satın alıp bunu altın,yardımcı karakter vb. şeyler için harcaya biliyorsunuz.

Arada bu tarz şeylerle karşılaşıp akıl sağlığımızdan şüphe ettiğimiz de oluyor tabi.

Arada bu tarz şeylerle karşılaşıp akıl sağlığımızdan şüphe ettiğimiz de oluyor tabi.

 

Vvender
Ailesi Ozan adını vermiş olsa da arkadaş grupları arasında Kuzu ya da Ozz olarak çağırılan bu zaat-ı muhterem şimdilerde zamanının büyük bi' kısmını oyun oynayarak ve kitap okuyarak geçirmekte. Sakin bir yapıya sahip olmasına rağmen söz konusu kitapları olduğunda vahşileşip zopa ile adam kovalayacak kadar da hainleşebilir! twitter.com/Vvender

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3098 posts
  • 122 comments
  • 894 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!