Menu

WikiLeaks Geri Dönüyor! - ebolax

NSA skandalı, içinde Türkiye’nin bile bulunduğu, hükümetleri sarsan gizli belgeler ve daha neler neler içermiş olan WikiLeaks, beş yılın ardından yeniden harekete geçmiş durumda. İddiaları ve gizli belgeleri toparlamaya başlamış olan site, herhangi bir belge sunmak isteyen herkesi yeni Tor sitesi aracılığı ile anonim bir şekilde kabul ediyor.

Yeni belgelerin kabulü, Ekim 2010 tarihinde site çalışanları arasında yaşanan bir tartışmanın ardından durdurulmuştu. Bu tartışma sonucunda sitenin çalışanları ile kurucusu Julian Assange‘ın arası açılmış ve sitenin sahip olduğu pek çok belgenin şifre çözücüleri yok edilmişti.

WikiLeaks’in kabul portalının kapanmasının ardından, SecureDrop gibi başka programlar kullanılmaya başlandı ve bu programların yardımıyla, elindeki belgeleri paylaşmak isteyenler, kendilerini açığa çıkarmadan paylaşım yapabiliyorlardı fakat bu sistem asla WikiLeaks kadar popüler olamadı ve ses getirmedi.

Bakalım yeni skandallar bekliyoruz hayırlısıyla :)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!