Menu

Dünyanın İlk Akıllı Çöp Kutusu; Bruno - ebolax

Efenim adamlar “acaba neyi akıllı hale getirelim, ne kaldı?” diye düşünmüşler ve gündelik hayatımızın sıradan üyelerinden biri olan çöp kutusunu (çöp tenekesi de denir) akıllandırmışlar (aslında zekalıyım ama amele olmak istiyorum) ve Kickstarter‘da destek arıyorlar.

Popüler bağış platformu Kickstarter üzerinde Poubelle adlı geliştiri tarafından başlatılan projede, “Bruno” olarak isimlendirilen akıllı çöp kutusu, bünyesinde taşıdığı vakum cihazı sayesinde mutfak süpürüldükten sonra toplanan tozu ve kiri hızlı bir şekilde alt tarafında yer alan boşluktan bünyesine çekebiliyor. iOS ve Android sürümü bulunan özel bir uygulamayla beraber gelen Bruno, WiFi kablosuz bağlantı teknolojisini üzerinden azalan çöp poşetleri ya da çöpü boşaltma amaçlı bildirimler verebiliyor.

Birçok farklı renk seçeneğiyle hazırlanan akıllı çöp kutusu, üzerinde yer alan sensörler sayesinde el değmeden kapağını açabiliyor ve geliştirici tarafından belirtildiği üzere 18-volt gücündeki motoruyla tek şarj üzerinden 30 gün boyunca aktif çalışma gösterebiliyor.

Kickstarter’da 50.000 dolar hedefle yolan çıkan Bruno, yapılacak en az 140 dolar bağış ile elde edilebiliyor.

Buyrunuz tanıtım videosu da burada:

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!