Menu

Windows 10’da MKV Film Qeyfi - ebolax

Bir süre önce MKV video formatına destek vereceği belli olan Windows 10‘un SRT, ASS ve SSA altyazılarını da destekleyeceği açıklandı. 

Microsoft‘tan Gabe Aul‘un açıklamaları sonrasında belli olan bu özellikle beraber Windows 10’da VLC Media Player kullanmamıza veya bilgisayarımıza ek codec’ler yüklememize gerek kalmayacak ancak pro kullanıcılar her halükarda yükleyeceklerdir.

Özellikle internetten film indiren kullanıcıların “yeeehaaaa!” şeklinde karşılayacakları bu gelişme eğer bu yazıyı okursa YIFY’nin de gülümsemesine yol açacaktır eminim :)

O değil de SUB altyazı dosyalarına destek verecek mi yoksa neden vermeyecek onu da bi araştırmak lazım. Eski filmlerin altyazı dosyaları hep SUB formatında.

 

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3090 posts
  • 123 comments
  • 899 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!