Menu

Steam’in Mart Ayında En Çok Satan Oyunları Belli Oldu - ebolax

PC oyunculuğunun merkez noktasını oluşturan Steam’de, Mart ayının en çok satan oyunları açıklandı.

Listenin başında yüksek fiyatına rağmen Grand Theft Auto V’in ön siparişi yer almakta. Çıkışına 2 hafta kalmış olan (inşallah) GTAV, şimdiden bu senenin PC’de en çok beklenen oyunu olabilir o derece. 

İkinci sırada yer alan Pillars of Eternity bence sürpriz yapmış durumda. Oyunun kalitesi kendisini hayda hayda kanıtladı fakat ben bir klasik RPG oyununun bu kadar coşacağını tahmin etmiyordum açıkçası. Tabi oyunun bu kadar satmasının sebeplerinden belki de en önemli olanı çıkış zamanının çok güzel seçilmiş olması. Listede GTAV dışındaki oyunlar ya başetmesi kolay olan ya da çıkalı uzun zaman geçmiş oyunlar.

Listenin üçüncü sırasında gördüğümüz Alien: Isolation da Steam’de yapılan SEGA indirimlerinden nasibini en fazla almış olan oyun oldu belli ki. Ben de indirimden istifade edip oyunu almış olanlardanım.

Bunların dışında Arma 3‘ün listede yer alacak kadar satmış olması ilginç geldi.

İşte Steam’in Mart ayında en çok satan oyunları:

1. Grand Theft Auto V
2. Pillars of Eternity
3. Alien: Isolation
4. Cities: Skylines
5. Counter-Strike: Global Offensive
6. Arma 3
7. Arma 3 – Extended Edition
8. Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
9. The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited
10. Total War: ROME II – Emperor Edition

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!