Menu

Çizim Robotu mDrawBot ile Çizin Çizebildiğiniz Kadar! - ebolax

Kickstarter ile yola çıkan, dördü bir arada çizim robotu mDrawBot, aradığı desteği sağlamayı başardı.

Makeblock tarafından başlatılan mDrawBot, açık kaynak kodlu Arduino platformu üzerine kurulmuş modüler çizim robotlarından oluşan bir proje. mSpider, mScara, mEggBot ve mCar isimli dört farklı robota sahip sistemde; mSpider birimiyle kablolar aracılığıyla dikey yüzeylere, mScara ile yatay kağıtlar üzerine, mEggBot ile yumurta gövdesine ve son olarak mCar sürümüyle geniş yatay yüzeylerde çizimler yapmanız mümkün oluyor.

Drawing-Robot-1

mDrawBot, çizimler için standart kalemleri kullanması yanında özel lazer birimleriyle ahşap gibi yüzeylere de çizim yapabilen bir robot. Açık kaynak kodlu geliştirilen yazılımıyla svg formatında hazırlanan görselleri çizim sürecinde aktif olarak gerçeğe dönüştürebiliyor. Sınırsız bir kullanım sahasına sahip mDrawBot, 60’dan fazla parçasıyla elektronik severler için güzel bir oyuncak oluştururken, kişisel modifikasyonlara açık yapısıyla da yapabildiklerinden çok daha fazlasını ortaya koyacak bir potansiyel sunuyor.

Drawing-Robot-2

 

Kickstarter’da konan 50.000 dolarlık hedefi geçen mDrawBot, yapılacak en az 179 dolar bağış miktarıyla 2015 Mayıs ayında elde edilebiliyor.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!