Menu

Süper Hızlı 3D Printer; Gizmo 3D (video) - ebolax

Geliştiricisi Kobus Toit tarafından Gizmo 3D olarak adlandırılan yeni üç boyutlu baskı sistemi, baskılarını hareketli taban birimiyle yukarıdan aşağıya doğru sıvı reçine içerisinde yapıyor ve belirtildiği kadarıyla 150 mm x 80 mm x 26 mm boyutundaki 50 mikron çözünürlüğe sahip baskıları sadece 6 dakika içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

Dijital ışık projeksiyon sistemi temelinde çalışan Doğrudan Işık İşleme (DLP) tekniğini kullanan Gizmo 3D, standartlardan farklı olarak baskılarını ara vermeden sürekli şekilde yapıyor ve esas hızını da bu şekilde kazanıyor.

gizmo3

Eylül ayında Kickstarter üzerinde destek aramaya başlayacağı söylenen Gizmo 3D’nin detaylı ayrıntıları şimdilik açıklanmıyor. Yapılacak en az 2,500 dolar bağış ile elde edilebileceği söylenen cihazın baskı sürecini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Şahsen ben videodan pek bir şey anlamadım ve sonuçta ortaya çıkan kafatası ürünleri de çok hoşuma gitmedi (ürün kalitesi olarak yoksa kafatası severim).

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!