Menu

Twitch Hacklendi Sanırsam Kesin Galiba! - ebolax

Twitch, yaptığı bir duyuruda, bazı kullanıcıların hesaplarına “izinsiz giriş” yapılmış olabileceğini açıkladı.

Yapılan girişim sonucunda site tüm kullanıcıların şifrelerini ve stream key’leri sıfırladı. Ayrıca tüm hesapların da Youtube ve Twitter bağlantıları kesildi. Twitch.tv adresinde kendi hesabına girmek isteyen herkes şifresini değiştirmesi için bir uyarı alacak. Ayrıca aynı şifreyi başka adreslerinizde de kullandıysanız o şifreleri de değiştirmeniz konusunda uyarı yapıldı.

Yapılan bilgilendirmede kredi kartı gibi hassas bilgilerin de çalınıp çalınmadığı konusunda bir açıklama yapılmazken, bu durumdan etkilenen kullanıcılara bizzat ulaşacaklarnı belirttiler.

Bana da sabah email geldi kıllandım ama Twitch hesabımda ne yayın ne bilgi hiçbirşey olmadığından dolayı içim rahattı :) Zayanora’nın Twitch hesabına girmek istediğim zaman da şifre değiştirme prosedürüne zorladı. Kesin bi olaylar oldu ama du bakalım altından neler çıkacak.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!