Menu

Hideo Kojima, Metal Gear Solid V’ten Sonra Konami’den Ayrılacak! - ebolax

Konami tarafından gelen haberlerden sonra, içeriden kaynaklarını sorgulayan Gamespot bomba haberi verdi. İç kaynaklardan alınan bilgilere göre Hideo Kojima ve birçok Konami üst yöneticisi, Metal Gear Solid V’in bitiminden sonra Konami’den ayrılmaya hazırlanıyor. (İsyan mı var lan!?)

Gamespot’un haberine göre Konami’nin yöneticileri çalışanların bir kısmına iletişim konusunda kısıtlamalar koydu. Sadece bununla kalmayan Konami yetkilileri, Hideo Kojima dahil olmak üzere yapımcı ekiplerindeki liderlerin yetkilerine de kısıtlama getirdi. Bunun bir örneğinin Metal Gear Solid V: The Phantom Pain‘in tanıtımlarında gördüğümüz “Bir Kojima oyunu” ibaresinin kaldırılmasıyla yaşandığı belirtildi.

Son olarak belirtilenlere göre Konami birçok oyun yapımcısıyla olan anlaşmasını da değiştirmiş durumda. Hideo Kojima dahil olmak üzere bazı önemli yapımcılar artık firmanın kalıcı çalışanı olarak değil, sadece proje için anlaşmalı çalışan olarak görünüyor.

Anladığım kadarıyla firmadan tamamen kopacak değil, firmanın proje bazlı dışarıdan çalışanı olacak Kojima Baba. Kojima olmadan bir Metal Gear Solid oyunu olamayacağı ve Konami’nin bu oyun serisinin tüm haklarına sahip olmasından dolayı Kojima kendi başına geliştiremeyeceği için, adam olun lan! Konami bu işi hallet!

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!