Menu

Hearthstone, Multiplatform Kapışmalara Sahne Olacak - ebolax

Blizzard‘ın tam on ikiden vurduğu oyunlarından biri olan, dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip kart oyunu Hearthstone, IPhone ve Android‘e geliyor. Bu geliş öyle böyle bir geliş de olmayacak, yapımcı ekip, oyunun herhangi bir platformdaki sürümünü oynayan oyuncuların, diğer platformlardaki oyuncularla birlikte oynayabileceğini kesinleştirdi.

Yapılan açıklamaya göre Hearthstone’da cross-play (cross-platform) özelliği yer alacak. Yani oyunu Android telefonunuzda oynarken bir PC oyuncusuyla mücadele edebileceksiniz. Hearthstone’un baş tasarımcısı Eric Dodds, bu özellik hakkında şu sözlere yer verdi: “Telefonunuzda bir maça başladığınızda telefondaki veya tabletteki bir başka oyuncuya karşı oynuyor olabilirsiniz. Belki de PC’deki bir oyuncuya… Kim bilir? Bu dev bir oyun alanı.

Zaten multiplatform olabilecek oyunların başında geliyordu Hearthstone o yüzden şaşırdık mı? Hayır! Yalnız Blizzard nasıl bir firmadır arkadaş ya bir oyun yapıyor pir oyun yapıyor adamlar.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!