Menu

Windows 7 ve 8’in Korsan Sürümleri Bile Windows 10’a Yükseltilebilecek! - ebolax

Yok artık LeBron James!

Microsoft, Windows 10 konusunda oldukça ilginç bir karar almış görünüyor. Daha önce Windows 7 ve Windows 8 sahiplerine ücretsiz yükseltme sunan Microsoft, bu durumu biraz daha abartarak korsan Windows’lara kadar ilerletti!

Microsoft’tan yapılan açıklamalara göre Windows 7 ve 8’i lisanssız olarak kullanan kişiler bile Windows 10’a yükseltme yapabilecekler. Eurogamer‘a konuşan Microsoft sözcüsünün yaptığı açıklamalarda, “Önümüzdeki yaz dönemi için çok heyecanlıyız. Windows 7 ve 8’i korsan indiren kişiler bile Windows 10’a yükseltme yapabilecekler. Böylelikle kullanıcılarımızın Windows’un değerini anlayacağına inanıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Bilgisayarın içeriği (kurulu programlar falan) korunacak şekilde Windows 7’den Windows 10’a yükseltebilirsek anında akarım hacııı. Bir de Microsoft, bu kadar coşkulu karar aldığına göre Windows 10 lisansı ilk senesinde gayet uygun fiyatlarda olacaktır diye tahmin ediyorum. Bedava verdiği bir işletim sistemini 50 dolara satacak değil heralde maksimum 20 dolar civarında olacağını tahmin ediyorum. Eh eşşek değiliz artık o kadar parayı da veririz zaten.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!