Menu

Japonlar, Elektriği Kablosuz İletmeyi Başardı! - ebolax

Olm bugün bütün haberlere ünlem koyuyorum ama bomba haberler hakketten yaaani.

Uydular, uzun bir süredir üstlerine gelen ve atmosferin koruyucu özelliği ile sınırlandırılmamış güneş enerjisini kullanabiliyorlar. Dünyaya ulaşan güneş ışınlarından elde edilen enerjiye göre çok daha fazla enerji üreten bu sistem, topladığı bu güneş enerjisini şimdilik kendisi kullanabiliyor ama yakında bu enerjiyi dünyaya aktarmak mümkün olabilir.

Japon bilim insanları, kablosuz enerji aktarımı konusunda önemli bir buluşa imza attılar. Phys.Org.’un söylediğine göre araştırmacılar, mikrodalgaları kullanarak 1.8 kilowatt gücü, yaklaşık 50 metre uzaktaki bir alıcıya hava üzerinden aktarmayı başardılar. Mesafe çok büyük olmasa da bu başarı, uzayda toplanan enerjinin Dünya yüzeyine taşınması adına bilim dünyası tarafından büyük bir başarı olarak düşünülmekte.

Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) uzay kaynaklı güneş enerjisi toplayıcıları sorunu üzerinde yıllardır çalışmaktaydı. JAXA, bir gün gökyüzünü güneş çiftlikleri ile doldurarak, hava durumuna bakılmaksızın güneş enerjisinden faydalanmayı hayal ediyor.

Sonuç olarak Japon yapıyor aga!

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!