Menu

Windows 10 ve DirectX 12, Bu Yaz Geliyor! - ebolax

Microsoft yaptığı açıklamayla, yeni işletim sistemi Windows 10‘nun bu yaz yayınlanacağı duyurdu. Kesin bir tarih verilmiş değil ama yaz mevsiminde yeni işletim sistemine kavuşacağımız garanti gibi çünkü Microsoft ertelemeleri ile ünlü bir firma değildir.

Daha önce açıklandığı gibi Windows 10, Windows 7, 8 ve 8.1 işletim sistemlerine sahip olanlar için, ilk 1 yıl ücretsiz olarak dağıtılacak. Bunun yanında firmanın yeni grafik teknolojisi DirectX 12 de Windows 10 ile beraber gelecek. DirectX 12, oyunlarda en az %20 performans artışı sağlayacağı açıklamalarından sonra Windows 10’dan daha fazla bekleniyor şu anda.

Windows 10 ile birlikte Xbox Live üzerinden Xbox One ve PC oyuncuları bazı oyunları birlikte oynayabilecekler.

Walla özellikle DirectX 12’nin bir şekilde Windows 7’de çalışması mümkün olursa (resmi olmayan yollarla) zerre işim olmaz Windows 10’la ama tabi çok düşük bir ihtimalden bahsediyorum :) Windows 7’den gayet memnunum ayrıca genel olarak pek beğenilmeyen Windows 8’den de memnunum çünkü yaptığım bütün işleri sorunsuz yapabiliyorum iki işletim sisteminde de lakin evde kullandığım Windows 7 oldukça dolu olduğundan dolayı yeni bir Windows kurma fikri gözümde dehşet büyüyor.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!