Menu

NVIDIA GTX TITAN X – Detayları ve İlk Test Sonuçları - ebolax

Aslında bu konu ile ilgili NVIDIA‘nın bir ambargosu mevcut (nedenini yazının sonunda anlayacaksınız) ama Videocardz sitesi, bu ambargo yasağını kafaya takmayıp test sonuçlarını yayınladı ve biz de “ben bişey yapmadım!” diyerek yayınlıyoruz.

Öncelikle kartın detaylarına bakalım :

gtx_titan_x_specs 

Dünyanın gördüğü, en gelişmiş GPU” sloganı ile duyurulan GeForce GTX TITAN X12 GB belleğe, 1000 MHz çekirdek hızına sahip.

Test Sonuçları da şöyle :

gtx_titan_x_test

Videocardz sitesinin yayımladığı 3D Mark sonuçlarında GeForce GTX TITAN Z‘nin gerisinde kalırken, GeForce GTX TITAN‘dan çok daha iyi performans sergiledi.

İşte ambargonun konma nedeni. Bu test sonuçlarını gören kişi TITAN X değil TITAN Z alır çünkü daha iyi performanslı ama daha TITAN X için optimize edilmiş sürücüler çıkmadığından dolayı bu böyle. TITAN X’e tam destek veren sürücüler çıktığında verecek eline diğerlerinin. Bu arada çift GTX 980 (SLI) heyvan olmuş be ya!

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 123 comments
  • 894 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!