Menu

Dota 2’i Source Engine 2’de Görün (video) - ebolax

Source Engine 2, çıkışını Dota 2 ile yaptı denebilir aslında. Valve, resmi olarak Dota 2’nin yeni bir oyun motoruna uyarlandığını açıklamıştı ve sonradan bu motorun Source 2 olduğu anlaşıldı.

Game Developers Conference (GDC) 2015‘de gösterilen bir video’da Dota 2, Linux üzerinde, entegre bir Intel ekran kartıyla oynanıyor. Hem video çekiminden, hem de oyun direkt olarak aktarıldığı için grafiksel anlamda bir gelişme yok oyunda ama zaten Valve’ın göstermek istediği de oyunun optimize edilişi ve performans durumu. Oyun entegre GPU ile bile, normalden çok daha fazla fiziki unsur olduğu halde oldukça akıcı oynanıyor.

Videoda oyunun OpenGL serisinin yeni nesil API’si Vulkan API üzerinde oynandığını da belirtelim ve videoya geçelim:

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 123 comments
  • 894 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!