Menu

NVIDIA, Cloud Gaming Bombasını Patlattı! - ebolax

Bu kadar zaman neden beklediler acaba diye düşünüyordum, sonunda bulut destekli oyun işine giriştiler.

NVIDIA‘nın GDC 2015‘de yaptığı açıklama ile birlikte Bulut teknolojili oyun servisi NVIDIA Grid, resmiyete kavuştu. Servise aylık ücret karşılığı abone olup, en sağlam oyunları, en yüksek ayarlarda 1080p ve 60 FPS’de bilgisayarınızın özellikleri düşük bile olsa oynayabileceksiniz. Ayrıca NVIDIA Shield tablet ile de aynı hizmetten faydalanabileceksiniz.

NVIDIA’nın sunacağı 2 farklı abonelik sistemi şöyle olacak; bunlardan biri ücretsiz iken diğer aylık ödeme sistemi ile çalışacak. İlk olarak kütüphanenizde 50’den fazla oyun olacakken, dilerseniz farklı oyunlar satın alabileceksiniz. Henüz fiyatlar açıklanmadı ama sunum sırasında gösterilen Batman: Arkham Knight’ın fiyatı 59.99$ olarak gözüküyordu.

nvidia_grid

NVIDIA’nın yapmış olduğu açıklamaya göre, Grid sistemi bütün dünyada çeşitli bölgeler kurulacak olan süper bilgisayarlar ile akıcı bir oynanış suracak. Jen-Hsun Huang’ın söylediğine göre; “Ortalama bir internet bağlantınız var ise, 150ms’lik bir gecikme ile oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Bu göz kırpma süresinin sadece yarısına denk!” dedi.

Eğer iyi ayarlanabilirse (ki başlarda sorun olacaktır mutlaka) sistem oyunculuğun geleceği olacak gibi görünüyor. Yalnız oyunları modlama gibi olaylara girişemeyeceğimiz için genellikle online oyunların veya başla bitir tarzı oyunları bu servisten oynayacağımızı düşünmekteyim.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!