Menu

Google Chrome 41 Yayınlandı - ebolax

Google’ın başarılı web tarayıcısı Chrome’un 41. sürümü yayınlandı. Çok büyük yenilikler sunmayan Chrome 41, daha ne sunacak zaten ulan dedirtiyor.

Yeni sürümdeki değişiklikler, tarayıcının arka planında yapılan değişiklikler ve geliştiricilere özel yeni işlevlerle sınırlı fakat her kullanıcının yeni sürüme yükseltmesi, kapatılan açıklar yüzünden zorunlu denebilir.

Google, bu sürümde şifrelemeye yönelik Crypto API ve yeni İçerik Güvenliği İlkesi işlevlerinde geliştirmeler yapmış. Yeni Chrome’da resim ve müzik işlemeye yönelik ayarlamalar da var. Bu sayede örneğin ses aygıtını kullanan bir web uygulaması, kullanılmadığı zaman geliştirici tarafından duraklatılabiliyor. Böylece güç tüketimi azaltılmış oluyor.

Chrome 41’deki bir başka yenilik, geliştiricilerin Service Workers önbelleğini kolayca incelemesi için DevTools içinde sunduğu yeni bölüm. Bunun için chrome://serviceworker-internals adresine gitmek yeterli oluyor.

Yani Google’cım bunları yenilik diye getirmişsin, yazıyı okuyanlar kaçacak resmen yaw! İnsan bir iki button falan değiştirir de öyle yayınlar.

http://www.google.com/chrome/

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3093 posts
  • 123 comments
  • 899 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!