Menu

Google, .app Alan Adı Uzantısına Parayı Bastı! - ebolax

İnternetteki üst seviye alan adı uzantılarını genişletmeye karar veren ICANN, bu konuda önerileri geçtiğimiz senelerde toplamıştı. ICANN’a teklif edilen üst seviye alan adı uzantıları arasında, .tech, .buy, .spot, .app, .how, .android, .free gibi seçenekler bulunuyordu.

ICANN bunların arasından kabul ettiklerini, açık arttırmayla satışa çıkarmıştı. .tech alan adı 6.7 milyon dolara Dot Tech LLC şirketine satılmıştı. Amazon .buy uzantısı için 5 milyon ödemiş, .spot içinse 2.2 milyon dolar ödemişti.

Bütün bu harcamaları az bulan Google, .app alan adı için 25 milyon dolar ödeyerek olaya noktayı koydu.

Olayı biraz daha açmak gerekirse Google, artık www.mobile.app, www.desktop.app gibi bütün .app ile biten domainlerin sahibi olmuş durumda. Bunları muhtemelen Android uygulamaları (applications) için kullanacaktır ama Google bu, ne yapacağı belli olmaz.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!