Menu

Valve ve HTC’nin Ortak Sanal Gerçeklik Cihazı: HTC Re Vive - ebolax

Valve’ın yeni sanal gerçekçilik cihazını GDC (Game Developers Conference) 2015’de tanıtacağını %99 biliyorduk ama bomba, HTC’nin bugün düzenlediği konferans sırasında patladı. HTC ile Valve, yeni sanal gerçekçilik cihazı için partnerlik yaptığını açıkladı.

Konferans sırasında yapılan duyuruda HTC Re Vive isimli cihaz tanıtıldı. Her göz için 1200’e 1080 piksel çözünürlükte, 90 FPS yenilenme hızında ekran teknolojisi sunan HTC Re Vive, kendi içerisinde bir ses sistemine sahip. İçinde yer alan sensörler sayesinde sanal dünyada fiziksel olarak dolaşmanızı sağlayan cihazın bu senenin sonunda satışa sunulması bekleniyor.

Buyrun bir de güzelinden video yayınladılar:

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!