Menu

Microsoft’tan Katlanabilir Kablosuz Klavye - ebolax

Aslında çoğu insan Microsoft‘u Windows işletim sistemi ve yazılımlarından bilse de, hazırladığı harika donanım ürünleri ile de adından söz ettiren bir firma aslında. Son 15 seneyi Microsoft’un klavyeleri ile geçirmiş biri olarak, Microsoft’un MWC (Mobil Dünya Kongresi) kapsamında tanıttığı yeni katlanabilir kablosuz klavyesioldukça ilgimi çekti.

iOS, Android ve Windows işletim sistemli telefon ile tabletler için geliştirilen, tam ismiyle Microsoft Universal Foldable Keyboard, diğer katlanabilir klavyelerden farklı olarak tam orta bölümünden katlanabiliyor. Bu sayede mobil cihazlar ile taşınabilecek bir alternatif haline gelen klavye, bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisini kullıyor.

Boyut avantajı elde etmek adına bünyesinde numerik tuş takımı taşımazken, ses açma / kapatma ya da oynatma / durdurma gibi hızlı medya kısayol tuşlarını aktif olarak kullanıcılarına sunuyor. Ürünün resmi satış fiyatı ve tarihi hakkında şimdilik açıklanmış bir bilgi yer almıyor.

Aslında numerik tuş takımı da kullansaydı tam olacaktı ama şekil ve boyut olarak gayet beğendim ben ürünü.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!