Menu

Valve, Sanal Gerçekçilik Donanımını GDC’de Tanıtacak - ebolax

GDC‘de büyük çaplı bir tanıtıma hazırlanan Valve, etkinlik kapsamında göstereceği içerikleri açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre Valve, Steam Machine, Steam Controller ve daha önce duyurusu yapılmamış yeni bir sanal gerçeklik cihazı olan SteamVR tanıtımlarını GDC’de yapacak.

Aslında sanal gerçeklik (virtual reality) konusunda tamamen Oculus Rift‘i destekleyeceğini açıklayan Valve’dan kimse böyle bir tanıtım beklemiyordu. Oculus Rift’in Facebook çatısı altına geçişi durumları değiştirmiş gibi görünüyor.

Ben bu sanal gerçeklik mevzularının, televizyonlardaki 3D muhabbeti gibi gelip geçici olacağını düşünmekteyim şahsen ama yapılabilecek olan şeyler o kadar sınırsız ki bir anda özellikle oyun dünyasının vazgeçilmezi olabilir.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!