Menu

Siri, Artık Türkçe de Konuşuyor! - ebolax

Steve Jobs‘un teknoloji dünyasına sunduğu armağanlardan birisi olan dijital asistan Siri, en önemli eksiği olan dil desteğini yavaş yavaş kapatmaya başlıyor.

iOS 8.3 beta programı devam ederken 2. beta yapısını yükleyenler bir sürprizle karşılaştı ve Siri’nin artık Türkçe de dahil 8 yeni dile daha destek vermeye başladığını gördüler. Artık Türkçe, Rusça, Danimarkaca, Portekizce, Flemenkçe, İsveççe, Tayland dili ve Hint İngilizcesi dillerine destek veren Siri’ye Türkçe komutlar vererek yine Türkçe olarak sonuçları görebileceksiniz.

iOS 8.3 sürümünde buna ek olarak kablosuz CarPlay bağlantısı ve daha farklı şekillerde Emoji paketleri gibi yenilikler de geliyor. Muhtemelen Mart ortalarında açık beta sürümüne geçecek ve şanslı 100 bin kullanıcı bu sürümü deneme fırsatı bulacak. Ayrıca Mart ayı içerisinde Apple Watch desteği getiren iOS 8.2 güncellemesinin de yayınlanması bekleniyor.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3099 posts
  • 123 comments
  • 893 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!