Menu

League of Legends’ın 90’lardaki Reklamı - ebolax

Şu anda disket (floppy disk) nedir bilmeyen bir nesil olduğunu düşününce yaşlandığımın farkına varıyorum gerçekten. Commodore 64’ün son dönemlerinde 5.25’lik disketleri toplu halde çok ucuza aldığımı falan hatırlıyorum da, hazine bulmuş gibiydim o derece. Neyse gözyaşlarımızı tutalım ve habere geçelim :)

“Leauge of Legends, eğer disket olarak 90’larda piyasaya çıksaydı, reklamı nasıl olurdu?” sorusundan yola çıkan YouTube ekibi Rizenvisual, olaya hayli eğlenceli bir bakış açısı getirmiş.

Yalnız çok iyi yapmış adamlar reklamı. Hakkaten o yıllarda buna benzer reklam çok fazlaydı ama biz Türkiye’de bu reklamları göremiyorduk tabi (yayınlanmıyordu Türkiye televizyonlarında). Mesela bir Mortal Kombat oyununun reklamları aynen böyleydi hey gidi heeey.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!