Menu

Windows XP Desteğine Feci Zam Geldi! - ebolax

Microsoft, bir türlü kurtulamadığı Windows XP‘den kullanıcıların vazgeçmesi için yeni yeni yollar deniyor. Windows XP’ye verilen destek geçen sene Nisan ayında kesilmişti ancak büyük bankalar ve kurumlar, hala büyük oranda XP ile çalışırken aniden sistem değiştirmek istemeyince, kurumlara özel olarak, ekstra bir ücretle destek verilmeye devam edildi.

Bu destek ücreti, bilgisayar başına yıllık 200 dolar ve bir kurum için en fazla 250 bin dolar olarak belirlenmişti ve Microsoft 2015 Nisan’ından itibaren bu fiyatı iki katına çıkaracak. Böylece kurumlar bir bilgisayar için 400 dolar ve kurum başına maksimum 500 bin dolar destek ücreti ödemek zorunda kalacak.

Özellikle bankalar için, bütün sistemlerin yeni Windows’a geçmesindense yılda 500 bin dolar ödemek daha mantıklı olabilir ama banka dışındaki kuruluşlar için bu yeni fiyatların caydırıcı olacağını tahmin ediyorum.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!