Menu

Candy Crush, World of Warcraft’ı Geçti! - ebolax

Oynaması kesinlikle bağımlılık haline gelen Candy Crush Saga‘nın finans raporu açıklandı. 2014 Yılında tamı tamına 1,3 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklayan King, World of Warcraft’ın geçtiğimiz yılki 1 milyar dolarlık gelirini geçmeyi başardı!

Olm Candy Crush gibi bir oyunun gelirinin World of Warcraft gibi bir oyunu geçmesi ne demek ya? İki oyunun geliştirilme aşamasında verilen emeği göz önünde bulundurursak Candy Crush, World of Warcraft’ın tırnağı olamaz ama 2014 yılı gelirlerinde tokatlamış işte.

Tabi bir yandan da World of Warcraft’ın çıkışının üzerine 10 sene geçmiş olması ve halen senelik 1 milyar dolar gelir elde ediyor olması da ayrı bir fenomen oluyor ki ilk zamanları olsa Candy Crush falan dinlemez oturtuverir walla :)

Candy Crush’ı bir dönem oynamış ve bir yerden sonra oyunu kırıp deli gibi puan yapmış biri olarak bu kadar bağımlısı olmayın, çıkın dışarıya gezin dolaşın diyorum :)

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!