Menu

Çok Dayanıklı Bir Cep Telefonu Ekranı Geliyor! - ebolax

Gorilla Glass‘ın üreticisi Corning, telefon ve tabletler için çizilmesi son derece güç yeni bir ekran geliştirdiğini açıkladı. 

Şu anda kullanılan en dayanıklı ekran, çok az cihazda ve telefon bileşeninde kullanılan Safir olarak biliniyor ancak, çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olan bu pahalı ekran, düşme ve çarpma durumlarında kolayca kırılabiliyor. Bu dezavanajının yanında da telefonların maliyetini de çok arttırıyor. Hatta Apple‘ın, maliyet nedeniyle iPhone ekranlarında Safir kullanma planını sürekli ertelediği biliniyor.

Gorilla Glass’ın üreticisi olan Corning ise, yeni haberlere göre, Project Phire isminde yeni bir çalışmayla, safirden çok daha dayanaklı ve çok daha ucuz bir materyal geliştiriyor.

Corning şimdilik yeni Phire ekranlarla hangi firmaların ilgilendiğini söylemedi ancak Apple’a karşı rekabet içinde olan ve halihazırda Gorilla Glass kullanan markaların Phire ekranlara geçebileceklerini tahmin etmek zor değil. Yeni ekranların, 2015’in sonuna doğru ortaya çıkması bekleniyor.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!