Menu

Kötü Kedi Şerafettin, Sinemalara Geliyor! - ebolax

90’lara damgasını vuran efsane çizgi-roman serisi Kötü Kedi Şerafettin‘in film projesi, uzun yıllar süren yapım aşamasından sonra rafa kaldırılmıştı. Daha sonra tekrar yapımına başlanan ve animasyon filmi olarak vizyona girecek olan Kötü Kedi Şerafettin’in vizyon tarihi bugün Uykusuz‘un resmi Facebook hesabından Kasım 2015 olarak duyuruldu.

Aslında Anima, 3D işlerinde beğendiğim bir firma ve bu işi Türkiye’de kotarabilecek nadir firmalardan ama projenin kıllı tarafları var. Bir kere kesin olarak +18 olmalı film. Zaten Kötü Kedi Şerafettin karakterini tanıyanların hepsi 18 yaşın üzerinde kişiler o yüzden “animasyon filmi yapıyoruz tüm yaşlara yönelik olmalı” fikrinde olmazlar umarım. Karakterin o pislik yapısını yansıtmayacaklarsa hiç bulaşmasınlar bu işe :)

Benim gönlümden asıl geçen ise, bu filmin 3 boyutlu olarak değilde karikatür tarzına sadık kalarak 2 boyutlu olarak yapılmasıdır ama bu çok daha uzun ve zor bir süreç tabi.

kotu_kedi_serafettin

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!