Menu

Google Chrome 40 Çıktı - ebolax

Evet hacılar Google Chrome sessiz sedasız 40. versiyonunu çıkarmış bulunmakta. Ya 40 nedir arkadaş 3 değil 5 değil 40 yahu. FIFA, NBA oyunları kaç senedir çıkıyor onlar bile bu kadar versiyon atlamadı :)

Efendim aslında Google Chrome 40‘da öyle önemli bir değişiklik yok. Adamlar 39.3 falan gibi ara bir versiyon numarası verseler de olurmuş ama adettendir demişler çıkarmışlar yeni versiyonu.

Google Chrome 40 ile gelen olaylar şöyle :

– Performans Arttırıldı
– 62 Tane Güvenlik Açığı Kapatıldı
– Sade ve İşlevsel Arayüz
– Gizlilik Seçenekleri
– Google Hesabını Yedekleme Özelliği
– Dinamik Yeni Sekme Oluşturma
– Hızlı Dosya İndirme
– Uygulama Desteği
– Hızlı Sık Kullanılanlar Menüsü

Aslında hakkaten biraz performans artışı hissediliyor gibi. Özellikle işyerinde kullandığım yavaş makinede hiç fena olmayan bir performans gösterdi bugün ama denk gelmiş de olabilir bilmiyorum :)

Hali hazırda Chrome’u kullananlar chrome://chrome/ adresine giderek uygulamayı güncelleyebilirler ama yok benim çekmem lazım diyorsanız ahanda link:

https://www.google.com.tr/chrome/browser/desktop/

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!