Menu

Bitcoin’in Durumu Ne Olacak? - ebolax

Arkadaş bu Bitcoin’e 2015 yılında bir haller oldu. Sanal para birimi, 2015’in başlangıcından beri yüzde 40 gibi ciddi bir değer kaybına uğramış durumda.

Coindesk‘in içerik listesine göre, Bitcoin’in değeri 187 dolar civarına kadar düştü ve 2013 yılından beri ilk defa 200 dolar altını görüyor. Yani tamam yine de 1 Bitcoin, 187 dolar ediyor yani gayet değerli durumda ama halihazırda yüklü miktarda Bitcoin sahibi olanlar (bende hiç yok) saç baş yolar durumda şu anda.

CEX.IO Bitcoin “cloud mining” hizmetini durdurduğunu çünkü şu anda hizmetin masrafının gelirinden çok daha yüksek olduğunu belirtti.

Bazı analistler, bu durgunluğun ardından, Bitcoin’in bir “patlama” yaşayarak eksi değerini geri kazanacağını düşünüyorlar. Bitcoin’in değişken bir sistem olduğu malum ancak bazı büyük toplu satışlar, durumu daha da kötüleştirdi. Bu yaşananlar kesinlikle “Bitcoin bitti hacı” gibi yorumlanmamalı. Bitcoin bu, ne yapacağı neler olacağı hiç belli olmaz ;)

Diğer bir yandan da insanlar başka sanal para birimlerine yönelmiş durumda. Benim de kullandığım Cointellect gibi cloud mining hizmetleri Dogecoin üretimi yapıyor ve gayet karlı durumda mesela. Bu tür Bitcoin rakibi sanal para birimlerine yönlenme de Bitcoin’e zarar veriyor haliyle.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Bir Yorum)

  1. Mustafa dedi ki:

    Bitcoin tekrar 1000$seviyesine ulaştı. Hemde daha sağlam bir şekilde. Sanalpara yeni ticarette ağırlığını arttırdı. Zamanında buralar tarlaydı alamadık durumu ve bendede. Sektörü daha yakından takip etmek, ilgilenen herkesin menfaatine olacak diye düşünüyorum

Bir cevap yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 453 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!