Menu

Usta League of Legends Oyuncularına Burs Şansı - ebolax

Oh bebeğim bu elektronik spor (esport) işi iyice aldı başını gitti walla. Bizden her konuda olduğu gibi bu konuda da pek adam çıkmıyor tabi ama bakınız neler neler oluyor esport oyuncularına.

Geçtiğimiz sene Chicago‘da League of Legends oyuncularına burs veren Robert Morris Üniversitesi‘nden sonra furyaya bir üniversite daha katılıyor.

Yapılan açıklamalara göre Kentucky‘deki Pikeville Üniversitesi de yeni dönemin başlamasıyla beraber usta League of Legends oyuncularına burs vermeye başlayacak. Üniversitenin bu fırsatından 20 öğrenci faydalanabilecek. Tabii ki burs alacak öğrencilerin belli bir ortalamaya sahip olması da şart koşulmuş durumda.

İlgili şahsiyetlerin bildiği üzere Amerika’da Collegiate StarLeague isminde bir lig bulunuyor. Bu ligde düzenli olarak League of Legends, Dota 2, Hearthstone ve StarCraft II turnuvaları yapılmakta. 

Bu işin çevresinde dönen paralar artmaya başladığı için bundan sonra bu tür haberleri daha çok görecek gibiyiz.

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3103 posts
  • 124 comments
  • 889 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!