Menu

Samsung’dan Taşınabilir Mini SSD - ebolax

Samsung yine yapacağını yaptı ve artık bilgisayarlarımızın vazgeçilmez bileşeni olan SSD sabit diskleri kredi kartı boyutuna indirip taşınabilir hale getirdi.

samsung_ssd_1

2.1 x 2.8 x 0.36 inç ölçülerindeki yeni Samsung SSD T1, kredi kartı boyutlarında (kalınlığı dışında) ve 256-bit şifrelemeyle bilgilerinizi oldukça güvenli bir şekilde saklayabiliyor. Samsung’a göre SSD, normal bir sabit diskten 100 kat daha hızlı giriş/çıkış performansına sahip.

SSD T1’in 250 GB‘lık modeli 179 dolardan, 500 GB‘lık model 299 dolardan, 1 TB‘lık modeli ise 599 dolardan, 20 Ocak tarihinde satışa sunulacak. Bunlar elbette SSD’nin yurtdışı fiyatları; global fiyatları daha sonra açıklanacak.

Aslında taşınabilir diskleri USB arabirimi ile bilgisayara bağladığımız için, bu SSD taşınabilir diskler, bir SATA bağlantı hızında olduğu gibi performans göstermeyeceklerdir ama USB 3.0 sağolsun baya bi performanslı olacaktır. Yani demem o ki öyle “saniyede 500 Mbyte veri okuyup yazabiliyor” diyen her cihaza atlamayın, bağlantı arabiriminin hızı asıl belirleyici olan faktör.

samsung_ssd_2

ebolax
Emre Şenkal olarak bilinir. Aslen programcıdır ama her işi yapar bakma sen. PHP, C#, ActionScript, Java, Javascript falan bilir de bilir. Commodore 64 ve Amiga 500 sahibi olmuşluğu vardır o yüzden nostaljiktir, gururludur... Bir bakmışsın Photoshop kullanır, bir bakmışsın Illustrator coşturur. Scene elemanıdır güzel müzik yapar "bak abi dinle şunu" der. Müzik programı olarak Cockos Reaper kullanır diğerlerine tiksinerek bakar ama bir bakmışsın FL Studio kullanıyor ve diğerlerinden tiksiniyor. Böyle bir adamdır o işte... adam gibi adam...

ZAYANORA Yorumları (Yorum Yapılmamış)

Bir Cevap Yazın

FACEBOOK Yorumları

DISQUS Yorumları

TANISAN SEVERSİN

SOSYAL DURUMLAR

  • 3093 posts
  • 122 comments
  • 900 followers
  • 0 fans
  • 0 subscribers
  • 0 followers

Cahilliğe Zayanora!